ד"ר קשב
   המרכז לפרט, למשפחה ולאיש המקצוע
 הפרעות קשב והתנהגות, תפקודי למידה וקשיים רגשיים-פסיכולוגיים
בהנהלת ד"ר גיל מאור ופנינה מאור (.M.A)
                                           טלפון קווי: 072-2309810  טלפון נייד: 052-6348562                
                                                                                           
 
 
 

כישורים חברתיים


מדוע יש צורך בעבודה על כישורים חברתיים?
להפרעת קשב השלכה על תחומי חיים רבים, ובכלל זה על התחום החברתי. אחד מביטוייה קשור בהסתגלות חברתית, שילוב מיומנויות חברתיות ובהתקשרות בסיסית עם קבוצת השווים. מאידך להפרעת הקשב יש גם יתרונות : תפקוד מיטבי בסיטואציות הדורשות ריבוי מטלות, יצירתיות ומעוף מחשבתי.
המציאות מלמדת, כי בנושא החברתי קיים הצורך להכוונה ולהתערבות נוספת. ללא התייחסות מתאימה, המלמדת כיצד להתמודד עם הקשיים וכיצד להפעיל את נקודות החוזק של הפרט, הפרעת הקשב עלולה לגרום סבל ניכר לאדם עצמו ולסביבתו.

 

מהו אימון לכישורים חברתיים?
אימון חוויתי משימתי שמטרתו הקניית כישורים חברתיים ותרגולם. במהלך האימון הילד מקבל כלים להעצמה וסינגור עצמי וכן כלים מעשיים לפתרון בעיות.
הכישורים הנלמדים הם בנושאים - תקשורת בין אישית, התמודדות במצבי חוסר ודאות, התמודדות עם תיוג, פתרון קונפליקטים– כל אלו מתנהלים בליווי מקצועי,
תוך הכוונה תומכת.
 


מהי סדנת כישורים חברתיים? ( הסדנאות נפתחות בחופשת הקיץ )
סדנת כישורים חברתיים הינה סדנא חוויתית-משימתית, שמטרתה הקניית כישורים חברתיים, תרגולם בסביבה תומכת וליווי מקצועי בתהליכים שעוברים הנער/ה ביחסי הגומלין שלהם עם סביבתם. הסדנא מכוונת להכרת העצמי החברתי, באמצעות העצמה וסנגור עצמי. הפעילות בסדנא מקנה כישורים בנושאים - תקשורת בין אישית, התמודדות במצבי חוסר ודאות, התמודדות עם תיוג, פתרון קונפליקטים, בניית יחסי אמון בקבוצה – כל אלו מתנהלים בליווי מקצועי, תוך הכוונה תומכת.

סדנת כישורי חברתיים כוללת קבוצה בת 6-9 משתתפים בחתך גילאים דומה.
במהלכה יתקיימו 12 מפגשים כדלקמן:

מפגשי ילדים: מפגש פתיחה והנחת כללים לקבוצת עבודה.
                    8 מפגשי עבודה.
                    מפגש סגירה.
מפגשי הורים : 2 מפגשי עבודה.
 

מטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך.
כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תיעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו.
לייבסיטי - בניית אתרים