ד"ר קשב
         
      המרכז לפרט, למשפחה ולאיש המקצוע
      אבחון, טיפול, הדרכה ואימון
      הפרעות קשב והתנהגות, תפקודי למידה וקשיים רגשיים-פסיכולוגיים
 
      בהנהלת ד"ר גיל מאור  ופנינה מאור (M.A)
      טל: 072-2309810       טל נייד: 052-6348562       פקס: 153-72-2309810
מאפייני אישיות בקרב מבוגרים
התיזה שלי, שהורשתה לפירסום לטובת עמותת לשם, ומופיע גם באתר פסיכולוגיה עברית. התיזה מדעית (MA) וכוללת רקע עיוני על התסמונת, המקור הנוירולוגי שלה ועל הקשר בינה ובין התנהגות עבריינית. מתואר בה מחקר אמפירי שנעשה בארץ בקרב מבוגרים. במאמר מובעת חשיבות הסביבה על תסמינים התנהגותיים בקרב לקויי קשב.
 
דוח כללי על הפרעת קשב
הדוח נכתב על ידי ההסתדרות רפואית בישראל, ומהווה מסמך ראשון המתייחס לקוים מנחים לאיבון וטיפול בהפרעות קשב. בימים אלו שוקדים על מסמך עקרונות חדש, אבל במסך זה מידע חשוב להורים ולאשי מקצוע על התסמונת, דרכי האיבחון שלה ודרכי הטיפול בלוקים בה. החומר בדוח מדעי.
 
 
מבט מעניין על הפרעת קשב
מאמרו של ד"ר אודי בונשטין, פסיכולוג קליני. המאמר פורסם באתר פסיכולוגיה עברית. המחבר ידוע בגישתו הכוללת והמעניינת לתסמונת, ובמאמר הנוכחי מציג הסבר תיאורטי להפרעת קשב באמצעות תיאורית ה Mind. למחבר עבודות נוספים שמספקים פרספקטיבה מאוד מיוחדת ורחבה על התסמונת, ומומלץ לעיין בעבודות אחרות שלו כמו בזו שפורסמה בכתב העת נפש, גיליון 21-22. המאמר מדעי.
 
 
תיאור כללי של הפרעת קשב
מאמר בעברית שפורסם באתר פסיכולוגיה עברית. המאמר נכתב על ידי אורית גודקאר,פיכולוגית חינוכית. המאמר עוסק בתיאור התסמונת באופן כללי, כולל הצעות ליום יום. המאמר אינו מדעי, אבל העובדות הכתובות בו מבוססים על חומר מדעי ותואמים את הידע הקיים בספרות המקצועית בתחום.
 
הפרעת קשב בגיל הרך
מאמר המתאר את הפרעת הקשב בגיל הרך. המאמר מופיע ברשימת המאמרים בפורום תמיכה ADHD בפורטל תפוז. במאמר נכתב על ידי רופא התפתחותי המכיר א הפרעת הקשב ותופעות דומות בגיל הרך. המאמר לא פורסם בכתב עת מדעי, אבל המידע בו מבוסס מדעית.
 
שינה והפרעות קשב
מאמר מפי פרופ' אבי שדה, מומחה לבעיות שינה. המאמר מופיע ברשימת המאמרים בפורופ תמיכה ADHD , בפורטל תפוז. המאמר מפרט על הקשר שבין שינה לקשב. המאמר מדעי .
 
התייחסות לילדים העומדים מאחורי התסמונת
מאמרה של גילה שוורצמן, בעלת MA בחינוך מיוחד. המאמר פורסם באתר כתב העת "דעת". במאמר התייחסות ללוקים בתסמונת , ולא לתסמונת עצמה. במאמר תיאור נרחב של השלכות ברמה הרפואית, חינוכית, התנהגותית ומשפחתית של ילדים בעלי הפרעת קשב. המאמר מדעי
 
 
אימון אישי לבעלי הפרעות קשב
מאמר של ליסה גרוסמן מאמנת אישית בתחום הפרעות הקשב. המאמר מציג מידע על התמורות שבאימון אישי לבעלי הפרעת קשב. המאמר אינו מדעי ומהווה מידע למשתמש.
 
 
לקויות שפה והפרעות קשב
מאמר של נופר קרין, פסיכולוגית קלינית, דוקטוראנטית . המאמר פורסם באתר "פסיכולוגיה עברית". המאמר מתאר את הקשר שבין לקויות שפה והפרעות קשב . המאמר מתאר בהרחבה מהן לקויות שפה, מקורן והשפכותיהם הרבות. בין היתר דן גם בזיקה שלהם ללקויות למידה. המאמר מבוסס על ידע מדעי. 
 
איבחון פסיכולוגי בגיל הרך
מאמר של נופר קרין, פסיכולוגית קלינית ודוקטוראנטית. המאמר פורסם באתר פסיכולוגיה עברית. המאמר מתאר את השלבים באיבחון פסיכולוגי של ילדים ,בהקשר להפרעות קשב ולקויות למידה. במאמר מתארת המחברת את החלקים הדידקטים והרגשיים של האיבחון, החשיבות שלו, המטרות שלו, הגורמים לפני לאיבחון מוקדם כך כך ומה עושים עם התוצאות שלו. המאמר מבוסס על ידע מדעי.
 
מבט אבולוציוני על הפרעת קשב
מאמר של ד"ר אודי בונשטיין, שפורסם בכתב העת נפש, גיליון 21-22. המאמר מפורסם גם באתה פסיכולוגיה עברית. במאמר מציג המחבר היבט מיוחד על הפרעת קשב בתהליך אבולוציוני, התוך התייחסות לכמה נקודות עוצמה הקשורים לבעלי התסמונת כמו יצירתיות ומנהיגות. המאמר מדעי.
 
טיפול בנוירופידבק
המאמר נכתב על ידי ד"ר ענת ברנע, באתר "מאמרים". המאמר מציג שיטת טיפול המהווה אלטרנטיבה מדעית לטיפול תרופתי. יש חוקרים החולקים על תוצאות הטיפול בנוירופידבר בשטח. בשיטה זו מוצג אימון של המוח באמצעות הפעלה של תהליכים באמצעות תגובת מחשב. קיימת ספרות רבה בתחום במגוון בעיות ובכלל זה הפרעות קשב. המאמר הנוכחי מציג טיפול בשיטה זו בהפרעת קשב. המאמר מבוסס על ידע מדעי וניסיון שלה המחברת המאמר מספק מידע כללי לבעלי העניין.
 
רפואה סינית והפרעות קשב
המאמר נכתב על ידי ד"ר גדעון רון, נטורולוג ומרפא סיני. המאמר פורסם באתר "מאמרים". המאמר מציג כיצד רפואה סינית יכולה לעזור לבעלי הפרעת הקשב, לטיפול בתופעות הנגרמות כתוצאה מהפרעת קשב (היפראקטיביות ואימפולסיביות). המאמר מאוזן ומציג מידע על דרך הטיפול ברפואה הסינית באדם במכלול באמצעות שילוב הדרכה, דיכור וצמחי מרפא. המאמר אינו מדעי, אולם מסםק לקורא מידע חשוב על הרפואה הסינית ועל האפשריות שלה בהתערבות עם בעלי הפרעות קשב.  
 
הומיאופטיה והפרעת קשב
מאמר מאתר המכון הישראלי והומיאפטיה. המאמר מתאר מקרה של טיפול בילד בעל הפרעת קשב באמצעות הומיאופטיה. המאמר אינו מדעי, שכן גישה זו לא ניתן לבחון באמון מידה מדעיים, בגלל אלמנט הכלליות שלא קיים בטיפול ההומיאופטי. רק באמצעות תיאור מקרים, כמו זה המוצג במאמר, ניתן לבחון את שיטת הטיפול בילדים בעלי הפרעות קשב.

http://www.homeonet.net/מאמרים/מקרהADHD/tabid/136/Default.aspx 

 

חשיבות האיבחון המוקדם בקשיי קשב וריכוז  - ד''ר אבי שפירא (2004).

 

מצגת בנושא הפרעות קשה וריכוז (העלאת המצגת אורכת כדקה) ד''ר אבי שפירא.

 

מטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך.
כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תיעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו.

לייבסיטי - בניית אתרים