המרכז לפרט, למשפחה ולאיש המקצוע
הפרעות קשב והתנהגות, תפקודי למידה וקשיים רגשיים-פסיכולוגיים
   
 


ADHD - אתגר לחיים
הקורס מיועד להורים לילדים בעלי קשיים בקשב ובריכוז
הקורס בניהולה של שרה זרח
לפרטים נוספים: "הקמפוס" 04-9988508
 
המושג "הפרעת קשב וריכוז" מוביל אותנו לחשוב  על הדברים "הרעים" הנגרמים בעטיו. התייחסות מתאימה והכוונה, תאפשר לפרט ולמשפחתו לגלות את הכוחות והנקודות החזקות שלהם ותמנע מהילד ומסביבתו סבל.
הפרעת קשב עם היפראקטיביות – ADHD, היא הפרעה במערכת העצבים המרכזית, הגורמת לקשיים בהקשבה ובריכוז, בלמידה ובזיכרון, לקשיים ביכולת לעבד ולמיין מידע וגירויים הנכנסים הן מהעולם הפנימי (הסובייקטיבי) של האדם, והן מהעולם החיצוני (האובייקטיבי). הפרעת קשב בדרך כלל גורמת לסובלים ממנה תסכול רב, מעמסה ולחץ. הפרעת הקשב מפריעה בצורה כוללנית בכל צורות הלמידה, הן האקדמית והן החווייתית אצל ילדים. ההתייחסות מערכתית ל - ADHD מגדילה משמעותית את הסיכוי של ילד זה להשתלב ולהתפתח במסגרת הלימודית, החברתית והמשפחתית.
קורס ייחודי זה המיועד להורים, משלב ידע וכלים בדרך סדנאית.
מטרות התוכנית
 1. להקנות להורים ידע בנושא הפרעת קשב והשלכותיה על תחומי החיים.
 2. לאפשר להורים להגיע להבנה מודעת של עולמם הרגשי של ילדיהם.
 3. לספק להורים מקום תומך בו יוכלו לבטא את קשייהם כהורים.
 4. ללמד מיומנויות ואסטרטגיות שיקלו על בניית הורות מודעת לצרכיהם של ההורים ולצרכיהם של ילדיהם.
 
בין נושאי הלימוד
 

 • הפרעת קשב וריכוז, מאפיינים
 • ביטוי ההפרעה במחזור החיים
 • הטיפול המשולב ועקרונות הטיפול התרופתח
 • סוגי אבחונים
 • אבחנה מבדלת ותחלואה נלווית
 • רפואה משלימה וטיפולים פסיכולוגים תומכים
 • העולם הרגשי של ההורה והילד
 • פיקוח משפחתי וסמכות הורית
 • עיצוב /ניתוח התנהגות
 • כלים לבניית סדר יום והתארגנות ללמידה בבית
 • עבודה מול ביה"ס
 • שבירת מעגל ההתנסות השלילי
 • אסטראטגיות למידה, סינגור , אימון
 • עקרונות הפנג שוואי לאירגון הסביבה הפיזית
 • דמיון מודרך וN.L.P
 • קינסיולוגיה לשיפור יכולת הלמידה הריכוז ואיזון הרגש

 
פרטים נוספים
היקף - הקורס נלמד בהיקף של 64 שעות לימוד אקדמיות.
מפגשים - 16  מפגשים אחת לשבוע ביום ה', 4 שעות אקדמיות כל מפגש.
הרצאת מבוא- תתקיים ביום ה' ה- 27.03.08 בשעה 18:00 במתנ"ס רבין בכרמיאל.
פתיחת הקורס- יום ה' 01.05.08
שעות הלימוד - 18:00 – 21:15.
מיקום הלימודים - מתנ"ס רמת רבין, כרמיאל - רח' חטיבת יפתח 200                                                                                               

המרצים בקורס

שרה זרח - מנהלת הקורס, 30 שנה הוראה, הדרכה וניהול בתחום החינוך המיוחד. מאמנת אישית ואירגונית, בוגרת איק"א,  מומחית לאימון ADHD .

גיל מאור - דוקטוראנט באוניברסיטת בר אילן, סוציותרפיסט בהכשרתו. מרצה, מטפל וחוקר בתחום הפרעות קשב וריכוז והשלכותיהם על חיי הפרט בכל מחזור החיים. עוסק מזה מספר שנים בהדרכת משפחות והעצמת לקויי למידה (וקשב) בכל הגילאים. בהדרכת בעל לקות הקשב, משפחתו והסביבה משולבים ידע מדעי, ניסיון קליני ומחקרי, רפואה משלימה וניסיון אישי. עובד כמטפל ומנחה בתחומי התמחותו במסגרות פרטיות, בית ספריות, במכון אניגמה בתל-אביב, ובמרכז ליבת-הקשב באלונים, מכונים מובילים לאבחון וטיפול בלקויות קשב. יועץ מומחה ומנתח התנהגות מטעם משרד החינוך. משמש כמנהל ומומחה בפורום תמיכה ADHD  בפורטל תפוז אנשים.

דינה פרנקל - מורה לחינוך מיוחד, מאסטר לפאנג שוואי, מטפלת ברפואה סינית עתיקה – הפקולטה לחקלאות רחובות של האוניברסיטה העברית. מאמנת תהליכי העצמה ושינוי בגישה הוליסטית. מנחת סדנאות.

דפנה דקל - מאסטר ב-   N.L.P  ודמיון מודרך, תואר שני במדעי החברה באוניברסיטת חיפה. 30 שנה הוראה בתחום החנ"מ, סדנאות, קורסים, מנחה אישית להשגת מטרות.

ג'נט פרימוסט –  מורה מוסמכת מטעם האגודה הבין לאומית של קינסיולוגיה חינוכית ללמד את כל סידרת הקורסים של הקוריקולום, שישה קורסים בסך הכול. חברה בפקולטת קינסיולוגיה חינוכית של האגודה הבינלאומית, ומייצגת את האגודה בארץ. חברה במועצת המנהלים של האגודה הבינלאומית לקינסיולוגיה חינוכית. השתתפה בכנסים השנתיים הבינלאומיים של האגודה לקינסיולוגיה החינוכית: בגרמניה, קנדה, ארצות הברית, אנגליה ואוסטרליה. פרסמה שלושה מאמרים בכתב-העת של האגודה. חברת מועצת המנהלים של האגודה הבינלאומית לקינסיולוגיה חינוכית.

                                                     
 
 


מטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך.
כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תיעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו.
לייבסיטי - בניית אתרים