המרכז לפרט, למשפחה ולאיש המקצוע
הפרעות קשב והתנהגות, תפקודי למידה וקשיים רגשיים-פסיכולוגיים
   
 


תסמונת חוסר קשב (ידועה בקיצור הקליני שלה – ADHD) הינה תסמונת נוירו-פסיכאטרית והתפתחותית, שהלוקים בה מאופיינים בפגיעה כרונית בתפקוד מנגנון הקשב במוח מלידה. למעשה, מדובר בתכונה קיצונית ותורשתית, הקשב הוא מהחשובים במנגנוני המוח, פגיעה בו ולו המינורית ביותר בעלת השלכות בתחומי חיים רבים. התסמונת מאפיינת 10% מהאוכלוסייה, וסימניה ניכרים בכל מחזור החיים.
הפרעת קשב מסווגת באמות מידה רפואיות, ובין מאפייניה ניתן למצוא בעיות כמו: טווח קשב קצר, מוסחות גבוהה, זיכרון ליקוי בפרטים שוליים, חוסר סדר, חוסר ארגון ותכנון, קשיים בקריאה וכתיבה, מעבר בין מטלות ללא סדר הגיוני. היא יכולה להתבטא גם בהיפראקטיביות, אימפולסיביות ונטייה לחיפוש ריגושים.


שכיחותה הגבוהה של התסמונת ושיטת הטיפול המרכזית בה – טיפול תרופתי בממריצים, מהווה מושא לדיון חברתי ואקדמי רב, ועדיין קיימים גורמים רבים בעלי אינטרס כלכלי או אחר, המזימים מידע לא נכון ושגוי להורים, לרבות בנושא הטיפול התרופתי וחלופיו.

מפגש "קפה ועוגה" הוא מפגש שבו מומחה מגיע לשטח ופוגש בעלי עניין לערב של שאלות ותשובות בנושא התסמונת, הטיפול בה ודרכי ההתמודדות עימה בבית ,בית הספר ובקהילה. המפגש אורך עד שלוש שעות וכולל כיבוד קל. מהלך המפגש כולל רקע קצר בנושא ההרצאה (כשעה וחצי) ואח"כ שאלות מהקהל שהמומחה עונה אליהם. המפגש מוגבל ל 35 משתתפים כדי ליצור אינטימיות ולתת לכל המשתתפים את הזכות להתייחסות אישית.

ניתן לקיים מפגש זה כחוג בית, הרצאה למוסד או ארגון. כמו-כן, קיימת גם אפשרות לקיים מפגש בנושא ספציפי, או הרצאה לקהל רחב יותר.


מטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך.
כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תיעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו.
לייבסיטי - בניית אתרים