המרכז לפרט, למשפחה ולאיש המקצוע
הפרעות קשב והתנהגות, תפקודי למידה וקשיים רגשיים-פסיכולוגיים
   
 


הדרכה וטיפול (שאינו תרופתי)בהפרעת קשב ותופעותיה

חזור לתפריט השאלות ותשובות הראשי
 מהו ניהול מקרה ולמה צריך אותו?
 מהו אימון ל- ADHD ומתי עושים בו שימוש?


מהו ניהול מקרה ולמה צריך אותו?

מנהל מקרה הוא איש טיפול בעל ידע נרחב בתחומי הפרעות הקשב, לקויות למידה, ויסות חושי ובעיות התנהגות מצד אחד. כמו גם הכרות מעמיקה עם מערך ההתאמות, השרותים והמשאבים הזקוקים לאדם להתמודד עם קשייו שלו.
מנהל המקרה מלווה את האדם ומשפחתו ומסייע לו לתאם את פעילותיו מול הגורם הרפואי, בית הספר, קהילה וכדומה.
דווקא במצבים של הפרעת הקשב בה משולבים מרכיבים רבים במערך ההתערבות, והלקות מאופיינית בקושי בתפקודים ניהוליים ומיומנויות ניהול עצמי וארגון – חשוב לעבוד עם מנהל מקרה. שאינו חייב להיות המטפל של הלקוח.
בנוסף, מנהל המקרה מהווה כתובת קבועה לריכוז כל השאלות והפניות שעולות בד"כ דווקא כאשר אין באפשרותינו להגיע אל איש המקצוע עצמו.


Up

מהו אימון ל- ADHD ומתי עושים בו שימוש?
אימון באופן כללי, היא טכניקת סיוע לאדם המסייעת לו להגשים יעדים ומטרות. לא קיים אימון ל-ADHD, היות שעקרונות האימון זהות בכל אימון, בין אם הוא עסקי, אישי או ADHD. אבל.. מאמן שרוצה לעבוד בהעצמה אישית ושיפור תפקוד של לקויי קשב, חייב להכיר את המטריה של הפרעת הקשב. המוטיבציה היא מרכיב חשוב מאוד בתפקודם של לקויי קשב, ומאמן שמכיר את נקודות הכוח של ADHD ואת נקודות החולשה יכולה לסייע למטופל שלו טוב יותר להגשים את יעדיו בצורה שתאפשר לו להתמיד והצליח.
Upמטרת אתר זה על תכניו השונים הוא לספק מידע בלבד ואין לראות בהם אבחנה רפואית ו/או חוות דעת. תכני האתר אינם מהווים בשום מקרה תחליף להתייעצות אישית עם גורם מקצועי מוסמך.
כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תיעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים. גלישה באתר מהווה הסכמה מצד הגולש לתנאים אלו.
לייבסיטי - בניית אתרים