הפרעת קשב בקרב מבוגרים/לארה הונוס ווב (הוצאת אח, 2011)

אם יש לכם הפרעת קשב יכול להיות שאתם אימפולסיביים, חולמים בהקיץ ומתקשים להתמקד אולם ממחקרים קליניים עולה כי אותם התסמינים יכולים גם להיות הגורם לכך שאתם יצירתיים, אינטואיטיביים ואנרגטיים באורח יוצא דופן. למעשה אנשים רבים שיש להם הפרעת קשב אומרים שהם הצליחו בחייהם הודות להפרעת הקשב שלהם ולא למרות ההפרעה.
בספר זה מאמצת המחברת את הגישה המהפכנית שהוצגה לראשונה בפני מבוגרים עם הפרעת קשב בספר ההורות The Gift of ADHD. במקום להתמקד בחולשות שלכם ספר זה מראה לכם כיצד לתרגם תסמינים לחוזקות ולשפר את מערכות היחסים שלכם, את ביצועיכם בעבודה, את כישורי ההורות ובכלל את איכות חייכם. אתם תקראו גם סיפורים מעוררי השראה על אנשים אמיתיים שיש להם הפרעת קשב אשר הצליחו בחייהם וזוקפים את חלק מהצלחתם ליכולתם לענות על האתגרים של הפרעת הקשב ולמצות את המרב מסגולותיה.
'לארה הונוס-ווב מראה לנו איך הדרישות של התרבות הדיגיטאלית הגלובלית גורמת לסימני ההיכר של הפרעת הקשב (כושר המצאה, צורך בגירויים ואינטואיציה בין-אישית) להיות בביקוש גבוה'.

 להקשיב להפרעת קשב/ אילנה רייטקופ (הוצאת אח, 2012)
ספר זה הוא תוצר של מאות שיחות ומפגשים עם מבוגרים החיים עם הפרעת קשב וריכוז. מטרתו היא לגרום לאנשים להקשיב להפרעת הקשב שלהם, וזאת במקום להתגבר עליה. הוא מיועד למבוגרים החיים עם הפרעת קשב וריכוז, לכל הקרובים להם, ולאנשי המקצוע בתחום.
הספר הוא מעשי, וכל קורא ישתמש בו בהתאם לצרכיו, ויפעל בו על פי הקצב האישי שלו. הוא מאפשר לכל קורא ליצור היכרות עם הפרעת הקשב האישית והייחודית שלו, להגדיר אותה, וללמוד את צרכיה. הפעילות המוצעת בו מלווה את הקורא במסעו ליצירת הקשבה להפרעת הקשב האישית שלו. בעזרת יצירת הקשבה זו הוא ילמד ליצור עם הפרעת הקשב שלו דו שיח מתמשך, שיאפשר לו להימנע מהתשה, ולשפר את איכות חייו.
אין דרך אחת נכונה לקרוא ספר זה או להשתמש בו. אתם מוזמנים לקרוא אותו בקצב המתאים לכם:
מן ההתחלה לסוף או מן הסוף להתחלה,לקרוא את כל הפרקים או לדלג על רבים מהם, לבצע את הפעילויות שהוא מציע או להתעלם מהן. אם תקשיבו להפרעת הקשב שלכם היא תוביל אתכם ותאפשר לכם להשתמש בו בדרך המתאימה לכם.
אילנה רייטקופ ,MA, מלווה ב-15 השנים האחרונות מבוגרים בכל הגילאים החיים עם הפרעת קשב.
היא עובדת במרכז התמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה במכללת תל-חי, מעבירה סדנאות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע, ומלווה אנשים באופן פרטי.ספר זה הוא תוצר של מאות שיחות ומפגשים עם מבוגרים החיים עם הפרעת קשב וריכוז


"ADHD – הפרעת קשב וריכוז אצל מבוגרים"/ ענת קורן ( הוצאת כתר, 2008)
המחברת משלבת התייחסות אישית שלה לצד ידע מדעי שהיא מביאה. הספר כללי, תרומה מיוחדת לפרק השלישי שעוסק בהשלכות הפרעת קשב במבוגרים על תחומי חיים שונים, האופיינים לקבוצת הגיל.

 "לחיות עם ADHD" / סוזן רוברטס וג'ראלד יאנסן. (הוצאת אח, משנת 2005).
הספר הספר מציע הסברים כללים ומכוון לעבודה עם מבוגרים בעלי הפרעת קשב.
פרקים מומלצים: הפרקים המציעים דרכים התנהגותיות להקלה על הקשיים בתחום האירוגני ותירגול שינוי התהליכים המנטלים הקשורים בהתמודדות נכונה עם המאפיינים של הפרעת הקשב.

"שחיקה נפשית"/איילה מלאך פיינס (הוצאת גומא, שנת 2003)
הספר מתייחס למושג שחיקה בכלל והשלכותיה הרגשיות והתפקדיות של האדם. למרות שהספר לא מופנה ללקויי קשב או נכתב על לקויי קשב, אני ממליץ למבוגרים לקויי קשב שאובחנו בגיל מאוחר לקרוא על מאפייני השחיקה הנפשית ודרכים פסיכולוגיות להתמודד איתה. כדאי לתת את הדעת על המאמץ והאנרגיה שמבוגרים לקויי קשב עושים במאמץ להסתיר את הקושי או לעקור אותו, משקיעים מידי יום ביומו עד כדי שחיקה נפשית לפעמים. מציאות הפוגעת בכם ובסביבתכם הקרובה.